ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ ΣΤ΄ (ΚΑ) - ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Τηλέφωνο: 25692590
Τηλεομοιότυπο: 25692595
Μενού

Σε συγκέντρωση όλου του σχολείου στις 15/11/2023 έγινε παρουσίαση των παιδιών του Κεντρικού Μαθητικού Συμβουλίου. Όλα τα παιδιά συστήθηκαν και ανάφεραν την τάξη και το αξίωμα τους. Η πρόεδρος του μαθητικού συμβουλίου, Εκατερίνα Πισλέα,  μίλησε εκ μέρους όλου του συμβουλίου προς όλους τους μαθητές, για τα καθήκοντα και τις υποχρεώσεις του συμβουλίου αλλά και το όραμα τους για το σχολείο μας.

Ο λόγος του προέδρου όπως ειπώθηκε:

Αγαπημένοι μας δάσκαλοι και συμμαθητές,

Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που μας διαλέξατε για μέλη του Κεντρικού Μαθητικού Συμβουλίου.

Εμείς είμαστε η δική σας φωνή και γι’ αυτό όποιο πρόβλημα αντιμετωπίζεται ο καθένας ξεχωριστά ή σαν τάξη, μπορείτε να το μοιραστείτε με εμάς. Το καθήκον μας είναι να το πούμε στη διευθυντική ομάδα και να βρούμε λύσεις για να γίνει το σχολείο μας ένα χαρούμενο σχολείο με ευτυχισμένους και χαρούμενους μαθητές.

Επίσης θα κάνουμε διάφορους διαγωνισμούς, όπως η πιο όμορφη ή η πιο καθαρή τάξη, και θα υπάρχουν βραβεία. Θα σας ενημερώσουμε στην επόμενη συγκέντρωση.

Και πάλι σας ευχαριστούμε!